Hep Beraber Proje Kapanış Etkinliği

Hep Beraber proje ekibi ve katılımcıları, 100’ün üzerinde kurum temsilcisi ve konuğu Almanya’da, Bochum şehrinin alternatif performans sanatları merkezi olan “Variete et cetera”da ağırladı. 24 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşen etkinlikte, proje sonunda ortaya çıkan tüm ürünler mülteci desteği alanı ve eğitim alanının önde gelen kurumlarıyla paylaşıldı.

Türkiye ve Almanya’nın çeşitli şehirlerinden çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve eğitim kurumu, iki yılı aşkın süredir devam eden çalışmalarıyla “Mülteci Desteği Alanında Almanya-Türkiye Ortaklık İnisiyatifi”nin proje kapanış etkinliğinde bir araya geldi. Altı farklı çalışma grubu, çocuk ve gençlere yönelik olarak hazırlamış oldukları ve her biri ayrı bir alana odaklanan ürünlerini sundular. Etkinlikte konuklar ürünleri birlikte deneyimleme, hem örnek ürün alma hem de kurumları için yüksek sayıda ürün talep etme şansı yakaladılar.
2019 boyunca Anadolu Kültür, bu ürünleri çocuk ve gençlerle aktif çalışan profesyonellere, sivil toplum kurumlarına, uzmanlara ve gönüllü kişi ve kuruluşlara posta yoluyla bedelsiz olarak ulaştıracak. Tüm proje çıktılarının dijital versiyonları farklı dillerde izlenebilir, okunabilir, indirilebilir ve çıktı alınabilir versiyonlarıyla, projenin internet sitesinden erişilebilir.