'Taşın Şiiri Ani – Kültürlerin Kavşağında Bir Mimarlık Hazinesi' sergisi Kars’ta açıldı

2016 yılında UNESCO Dünya Kültür Miras Listesine eklenen Ani’nin hikâyesini anlatan “Taşın Şiiri Ani: Kültürlerin Kavşağında Bir Mimarlık Hazinesi” sergisi, İstanbul, Yerevan, Oslo ve Ankara’dan sonra kalıcı olarak sergilenmek üzere Kars’ta açıldı.

6 Aralık 2019’da Anadolu Kültür ve Kars Kent Konseyi işbirliğiyle Kars Namık Kemal Evi Kültür Merkezi’nde ziyaretçilere açılan sergi, 15 Ocak 2020’de kalıcı olarak sergilenmek üzere belediye tarafından Sergi ve Sanat Merkezi olarak kullanıma açılan Aynalı Köşk’e taşındı.

Serginin yeni yerindeki açılışına Kars Belediyesi Eş Başkanları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca’nın yanı sıra HDP İzmir milletvekili Murat Çepni katıldı. Sergi açılışında konuşma yapan Şevin Alaca serginin yeni mekânının Kars’ın çok dilli ve çokkültürlü yapısını yansıttığını vurguladı.

“Taşın Şiiri Ani: Kültürlerin Kavşağında Bir Mimarlık Hazinesi” sergisi önümüzdeki aylarda Kars Sergi ve Sanat Merkezi’nde (Aynalı Köşk) her gün 08:00 - 17:00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.