HEP BERABER proje ağından yeni bir işbirliği:

MelodiOL Programı ve Çocuklarla Dijital Beden Perküsyonu Projesi

Hep Beraber birinci dönem katılımcılarından Train of Hope (Almanya) ve BoMoVu (Türkiye) yeniden bir araya geldi ve dijital araçlar üzerinden çocuklarla buluştu.

Çocuklara “fiziksel mesafeye rağmen müzikal bağ” kurmanın aktif ve yaratıcı yollarını bulma konusunda rehberlik etmeyi amaçlayan “Almanya ve Türkiye’de Hep Beraber Dijital Beden Perküsyonu” projesi, Temmuz 2020’de başladı.

Çocuklar birkaç hafta boyunca eğitmenlerle uzaktan çalışarak, MelodiOL programı için özel olarak bestelenen “Rüzgâr” isimli melodiye beden perküsyonu hareketleriyle eşlik etmeyi öğrendi. Her iki ülkeden çocukların bireysel ve kolektif beden perküsyonu videoları Ağustos ayının ilk haftasında toplandı. 

Şu an hem Almanya hem Türkiye’deki çocukların gönderdiği videolar birleştirilerek ortak bir performans videosu oluşturuluyor. Bu video tüm katılımcı çocuklarla paylaşılacak, partner kurumların web sitelerinden ve sosyal medya hesaplarından yaygınlaştırılacak.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Bu beden perküsyonu atölyesi için Hep Beraber Projesi’nin MelodiOL Programı uygulanmıştır. 

MelodiOL programının eğitim videoları ve eğitmen kitapçığına proje web sitemizin Araçlar başlığından ulaşabilir, programı kendi  kurumlarınızda uygulayabilirsiniz.