2007

Sınır Tanımayan Sanat

Sergideki eserler 2004 yılında bir araya getirilmeye başlandı. Sergi ilk olarak 2006 Ağustos'unda Erivan'da izleyici karşısına çıktı, ardından Ekim 2006'da Tiflis'te ve Mayıs 2007'de Tahran'da izleyiciyle buluştu. İstanbul sergisi ile 'Sınırları Tanımayan Sanat' ilk turunu tamamladı.

Sergide 6 Ermenistanlı, 5 Gürcistanlı, 7 İranlı ve 7 Türkiyeli sanatçının eserleri bulunuyor. Çoğu sosyal ve politik içerikli eserlerden oluşan sergide dijital röprodüksiyonlardan klasik resimlere, video arttan fotoğrafa, yerleştirmelere ve karışık medya kullanımına kadar pek çok farklı teknik kullanıldı.

Küratör: SoniaBalassanian
Yardımcı Küratörler: David Kareyan, Eva Khachatrian
Sanatçılar: Sonia Abgarian, Irina Abjandadze, Shirin Aliabadi, Halil Altındere, Sonia Balassanian, Shahab Fotouhi, Sharis Grabedian D'Ambrosi, Hatice Güleryüz, Khosrov Hassanzadeh, Berat Işık, Gülsün Karamustafa, David Kareyan, Grigor Khachatrian, Tigran Khachatrian, Farhad Moshiri, Nicky Nodjoumi, Ahmet Öğüt, Şener Özmen, Koka Ramishvili, Neda Razavipour, Nino Sekhniashvili, Solmaz Shahbazi, Sopho Tabatadze, Hale Tenger, Nadia Tsulukidze

Sergi Armenian Center for Contemporary Experimental Art tarafından, Karşı Sanat Çalışmaları, Open Society Institute Arts and Culture Network Budapest, Chrest Vakfı ve Anadolu Kültür'ün desteğiyle gerçekleştirilmiştir.